Nagyon kevesen vannak tisztában azzal, hogy a lakástakarékpénztárat (továbbiakban: LTP) többek között elektronikai eszközökre is fel lehet használni! Gondolj bele, hogy a mosogatógépet vagy a hűtőgépet végső soron 30%-kal olcsóbban tudnád megvásárolni! Jobbat vásárolnál vagy pedig megspórolnád magadnak ezt a pénzt? Pontosan ezt tudja az LTP!
Amikor az LTP-ről kérdezem az embereket, akkor általában sok millió forintos beruházásokra, ház építése vagy vásárlásra gondolnak. Sokan pontosan azért nem kötik meg ezt az államilag támogatott programot, mivel nem szeretnének 4-5-6 évente költözni. Ebben a cikkben az LTP egyik olyan felhasználhatósági lehetőségét mutatom be, amiről nagyon kevesen tudnak, holott hihetetlen lehetőség lenne mindenki számára!
Pedig annyira kézenfekvő lehetőség lenne, ha jobban reklámoznák és te neked is megmutatnák a „hogyant”. Persze ez csak a jéghegy csúcsa, ugyanis simán lehet kombinálni egy Otthon Melege Programmal (+ állami támogatás) illetve az éppen futó akciókkal is! A lényeg, hogy minél kevesebb ráfordítással juthass hozzá ezekhez az eszközökhöz!
→ beépített hűtőgép
→ beépített konyhamalac
→ beépített mikrohullámú sütő
→ beépített mosogatógép
→ beépített konyhabútor
→ beépített szag és páraelszívó
→ beépített főzőlap
→ beépített gáztűzhely
→ beépített lávaköves sütő
Nézzünk egy számítási példát az LTP-ből való elektronikai eszközvásárlásra!
Beépíthető mosogatógép: 125.000,-
Beépíthető gáztűzhely: 100.000,-
Beépíthető mikrohullámú sütő: 40.000,-
Beépített konyhabútor: 400.000,-
+ beépítési költség: 100.000,-
Összesen: bruttó 765.000,-
A konyhafelújítás, átépítés, beépítés egy nem mindennapi projekt. Véleményem szerint igenis lehet előre tervezni az eszközök elavulását! Nézzük meg a legjobb LTP ajánlatot 4 évre, azaz mennyit kellene félretenni havi szinten ahhoz, hogy ki tudjuk fizetni:
Ezt azt jelenti, hogy:
Mennyivel szimpatikusabb megoldás közel 200.000 forintot spórolni, mint tervezés nélkül áruhitelből megvalósítani ezt a projektet? Az áruhitel kamata 10-15%-is lehet. Ez azt jelentené, hogy a hitel visszafizetésével már nem megspórolnánk az LTP általi állami támogatással a 200.000 forintot, hanem kamatként kellene kifizetnünk a banknak. Tehát az igazi kérdés, hogy egy ilyen felújítást 576.000 forintból akarunk megúszni vagy ki szeretnénk ugyanerre fizetni 972.000 forint (vételár+kamat)?